Reklama
  • Wtorek, 27 grudnia 2016 (11:05)

    Alina Janowska. Pod troskliwą opieką rodziny

Choć cierpi na nieuleczalną chorobę, ciągle się uśmiecha i recytuje fragmenty swoich ról

Reklama

O chorą na Alzheimera żonę z wielkim poświęceniem troszczy się jej ukochany mąż Wojciech Zabłocki (85). Ogromnym wsparciem są też dzieci.

– Mama choruje już od pięciu lat. Na początku zapominała tylko od czasu do czasu, ale z każdym rokiem choroba nasilała się  – mówi „Dobremu Tygodniowi” syn aktorki Michał Zabłocki.

Choć dwie córki Aliny Janowskiej (93) mieszkają w USA, starają się odwiedzać mamę jak najczęściej. Obie mają już swoje rodziny, ale ich najbliżsi rozumieją tę trudną sytuację.

Najstarsza Agata, która skończyła Akademię Medyczną w Warszawą i pracuje w Bostonie jako anestezjolog, odświeżyła znajomości z czasów studenckich. Koledzy poradzili jej do jakich najlepszych specjalistów się udać, aby mama miała dobrą opiekę.

– Ona wciąż trzyma rękę na pulsie i okazuje się, że w walce z tą chorobą jest to bardzo ważne – opowiada nam pan Michał. Mamę odwiedza też najmłodsza Katarzyna, która jest italianistką i mieszka pod Nowym Jorkiem.

Cała rodzina składa się na kosztowną opiekę, a na miejscu wszystkim zajmuje się syn aktorki Michał.

– Każdy ma swoją określoną rolę. Ja jestem od spraw bieżących. Pomagam tacie w organizacji codziennego życia – opowiada. Każde ich wspólne spotkanie jest wesołe, choć z powodu choroby aktorka nie do końca jest wszystkiego świadoma.

– Mama najlepiej pamięta swoje monologi filmowe, które nam cytuje. Jest przy tym bardzo radosna. Ważne, że mimo wszystko jest uśmiechnięta i jak na ten etap choroby, czuje się naprawdę dobrze – mówi nam Michał Zabłocki.

Dobry Tydzień

Zobacz również

  • Przełom starego i nowego roku nie okazał się pomyślny dla byłej Miss Świata z 1989 roku Anety Kręglickiej (51). Jak udało się dowiedzieć „Życiu na Gorąco”, pani Aneta na kilka świątecznych dni... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.