Reklama
  • Wtorek, 13 grudnia 2016 (13:05)

    Andrzej Kopiczyński. Na wieki wieków Karwowski

Los dał mu bardzo dużo. Ale później wszystko mu odebrał z bezwzględną brutalnością, skazując na okrutną starość.

Reklama

Po wielu miesiącach zmagań z nieuleczalną chorobą Alzheimera w wieku 82 lat zmarł aktor Andrzej Kopiczyński. Zagrał wiele ról filmowych i teatralnych, ale w pamięci milionów Polaków pozostanie inżynierem Stefanem Karwowskim z kultowego serialu Czterdziestolatek. „Jak kiedyś mówiono: na wieki wieków amant, tak ja mówię: na wieki wieków Karwowski” – żartował gorzko w wywiadach.

Uchodził za mężczyznę szalenie przystojnego, ale i bardzo zaradnego. Zbudował kilka łodzi, robił meble, potrafił świetnie gotować, znał się na elektryce, był zapalonym wędkarzem i ogrodnikiem, umiał nawet... cerować.

Nic więc dziwnego, że cieszył się wielkim powodzeniem u kobiet. Niestety, starość zgotowała mu koszmarny los. Dwa lata temu lekarze zdiagnozowali u niego chorobę Alzheimera.

Żona była z nim na dobre i złe

Stan zdrowia aktora gwałtownie się pogarszał. Do problemów z pamięcią doszły następne – ze słuchem i sercem. Mimo to trzecia żona aktora, Monika Dzienisiewicz-Olbrychska nie oddała go do ośrodka opieki, lecz troskliwie zajmowała się nim w domu.

Zaś później, gdy musiał już być pod stałą opieką lekarzy, regularnie go odwiedzała. W czerwcu br., gdy jechała zobaczyć się z mężem, doznała wylewu krwi do mózgu i zmarła. Andrzej Kopiczyński został zupełnie sam, bo jego poprzednie żony Maria Chwalibóg i Ewa Żukowska, jak również jedyna córka z drugiego małżeństwa – Katarzyna – nie utrzymywały z nim kontaktu.

Przyjaciele uważają, że stan Andrzeja Kopiczyńskiego w ostatnich tygodniach był dla niego błogosławieństwem. Do jego świadomości nie dotarła bowiem śmierć ukochanej żony. Ale jeden z wielbicieli talentu aktora napisał w internecie: „Może i utrata żony nie dotarła do świadomości pana Andrzeja, ale na pewno dotarła do jego serca. Bo to nie przypadek, że odszedł zaledwie cztery miesiące po miłości swego życia”.

Joanna Bondowska

Twoje Imperium

Zobacz również

  • Przełom starego i nowego roku nie okazał się pomyślny dla byłej Miss Świata z 1989 roku Anety Kręglickiej (51). Jak udało się dowiedzieć „Życiu na Gorąco”, pani Aneta na kilka świątecznych dni... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.