Reklama
  • Poniedziałek, 26 grudnia 2016 (08:00)

    Andrzej Kopiczyński nie spoczął obok żony

W środę 19 października o godz. 14.00 na Starych Powązkach w Warszawie odbył się pogrzeb Andrzeja Kopiczyńskiego. Słynnego „Czterdziestolatka” pożegnała m.in. Anna Seniuk, która w kultowym serialu wcielała się w jego żonę.

– Jesteś jednym z nielicznych aktorów kochanych przez kolegów. To się rzadko zdarza... Będziemy Cię wspominać z uśmiechem i ciepłem – powiedziała.

Reklama

W pogrzebie oprócz najbliższej rodziny wzięło udział wielu artystów i tłum warszawiaków. Niewiele brakowało jednak, a uroczystość ta wyglądałaby zupełnie inaczej. Córka pana Andrzeja z jego małżeństwa z Ewą Żukowską, Katarzyna, planowała pochować ojca w Skolimowie.

Z powodu swojej sytuacji osobistej (samotnie wychowuje czworo dzieci) nie miała pieniędzy na wykupienie dzierżawy grobu na Powązkach, gdzie spoczywa większość polskich artystów. Na szczęście, interweniował szef Związku Artystów Scen Polskich, Olgierd Łukaszewicz.

– Napisałem list do premier Beaty Szydło z prośbą o pokrycie kosztów dzierżawy grobu – powiedział. – Andrzej zasłużył sobie na przychylność rządu – dodał.

Niestety, Andrzej Kopiczyński nie spoczął obok żony. Monika Dzienisiewicz-Olbrychska, która zmarła 25 czerwca tego roku, została pochowana w Łodzi.

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Nie spodziewał się, że w jednej chwili jego życie zawiśnie na włosku. Zawsze był pełen energii i tryskał humorem. Rudi Schuberth (63) nawet nie chce myśleć, co by było, gdyby w październiku... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.