Reklama
  • Czwartek, 4 lutego 2016 (15:00)

    Na celowniku stalkera, czyli dramatyczne przeżycia gwiazd

Udział w hitowych produkcjach zapewnił im grono fanów. A wśród nich są tacy, którzy tracą kontakt z rzeczywistością i zaczynają stanowić zagrożenie dla swoich idoli.

Reklama

Dzień 12 listopada na zawsze pozostanie w pamięci Pauley Perrette. Idąc na spotkanie z architektem, tuż pod swoim domem aktorka została zaatakowana przez psychofana.

– „Widziałem cię w tv. Zabiję cię!”, krzyczał, uderzając mnie w twarz. Chciał zaciągnąć mnie do pobliskiego garażu. Wiedziałam, że jeśli tam trafię, nie wyjdę z tego żywa. Zaczęłam go zagadywać i udało się. W końcu kazał mi znikać. Mógł to być mój ostatni dzień – napisała przerażona aktorka na Twitterze w wieczór po dramatycznym zajściu.

Winnym okazał się bezdomny (na rzecz których aktorka od lat aktywnie działa) z zaburzeniami psychicznymi, David Merck.

Sypiając z wrogiem

Nie ma wątpliwości, że gwiazda „Agentów NCIS” przyciąga „popaprańców”. W 2004 r. wystąpiła o zakaz zbliżania się dla innego psychofana – tym razem własnego wówczas męża Francisa „Coyote” Schiversa.

W tamtym czasie, tuż po pojawieniu się byłych ofiar lokalnego DJ-a, Perrette przerwała milczenie i opowiedziała o piekle, w jakie zamienił ich wspólne życie Schivers. Momentami było naprawdę dramatycznie!

– Pewnego dnia przywiązał mnie do krzesła i wyciął mi na plecach nożem literę C, którą nazwał trwałym dowodem naszej miłości – wspominała w „FOX News”. Kiedy po kolejnym akcie przemocy fizycznej oraz psychicznej ze strony męża sadysty Pauley powiedziała „dość” i postanowiła odejść, ten zaczął prześladować ją, a z czasem nawet grozić jej śmiercią.

– Mogłam, mając sądowy zakaz zbliżania się, mieszkać z nim dalej, ale strach był większy. Zabrałam notebooka, psy i uciekłam – opowiadała Perrette. Do dziś eksmąż aktorki ma zakaz zbliżania się do niej.

Niestety, mimo decyzji sądu oraz faktu posiadania nowej żony, dziwnym trafem lubi pojawiać się w miejscach, które odwiedza aktorka. Zazwyczaj opuszcza je w towarzystwie funkcjonariuszy policji.

Zło zza oceanu

O życie nie tylko swoje, ale też męża drżała przez lata koleżanka po fachu Perrette, Alexandra Paul. Jej koszmar rozpoczął się pod koniec 2011 r. Wtedy to do jej domu w Pacific Palisades zapukała Nicole Albrecht z Niemiec.

Przedstawiła się jako wielka fanka „Słonecznego patrolu”. Towarzyszył jej 8-letni brat. Poprosiła o możliwość skorzystania z łazienki. Paul wyraziła zgodę... Przed wyjściem Albrecht zostawiła swojej idolce prezenty oraz liścik.

Szybko jednak okazało się, że Nicole jednak bliżej do psychofanki. Kilka dni później aktorka natknęła się na kobietę w swojej ulubionej pływalni. Wówczas uznała to za „przypadkowe” spotkanie. Nie było już jednak mowy o zbiegu okoliczności, kiedy po kilku dniach Niemka ruszyła śladem Alexandry i jej męża podczas wycieczki górskiej.

– Śledziła nas. Chowała się. To był dopiero początek. Za jakiś czas naszła mnie w siłowni, chwyciła za ramię i nie chciała puścić. Interwencja trenera pozwoliła mi uciec. Zrozumiałam, że żarty się skończyły i wystąpiłam o sądowy zakaz zbliżania się – argumentowała Paul podjęcie kroków prawnych rok później.

Sędzia przyznał jej rację, ale początkowo jedynie tymczasowo. Niestety, kłopoty nie skończyły się. A wręcz przeciwnie... Na skrzynkę mailową aktorki i jej męża zaczęły napływać listy z pogróżkami od Albrecht, w których obiecała ona, że zabije Iana Murraya, który zdaniem stalkerki ukradł jej miłość Alexandry.

– Oboje z mężem boimy się wyjść z domu. Zróbcie z nią porządek! – apelowała przerażona Alexandra w mediach. W odpowiedzi psychofanka wniosła do sądu pozew przeciwko sławnemu małżeństwu i poprosiła o ochronę. Podczas przesłuchań odmówiła jednak zeznań.

Sąd szybko zakończył parodię rozprawy i zabronił, tym razem na stałe, zbliżać się Albrecht do Paul i jej męża na odległość mniejszą niż ok. 100 metrów.

– Tak należało zrobić. Cieszę się, że do mojego życia wróci harmonia, którą ta kobieta z dnia na dzień nam odebrała. Wracamy do normalnego życia. Naszego życia – skomentowała szczęśliwa aktorka w grudniu 2013 r.

W 2014 r. Nicole Albrecht została deportowana do Niemiec z dożywotnim zakazem wjazdu do USA, a Alexandra i jej mąż na dobre odetchnęli z ulgą.

Bez wyjątku

Wydawać by się mogło, że takie rzeczy zdarzają się tylko w Stanach Zjednoczonych. Nic bardziej mylnego. Przekonała się o tym nasza gwiazda Małgorzata Foremniak, która od trzech lat walczy o sprawiedliwość w sądzie ze swoim psychofanem, którym okazał się jej były przyjaciel.

– Może nie powinnam mówić, ale... ktoś mnie prześladuje. Mam stalkera. Czuję się osaczona. Kontaktuje się z innymi znanymi osobami i rozpuszcza plotki na mój temat. Podaje się za mojego menadżera. On chce mi zaszkodzić. To inteligentny i przebiegły człowiek, niestety o chorym umyśle – wyznała w jednym z magazynów plotkarskich cztery lata temu.

Niestety, Małgorzata nadal czeka na wyrok w swojej sprawie. Czy będzie on równie zadowalający, jak w przypadku jej zagranicznych koleżanek?

MG

Świat Seriali

Zobacz również

  • W Nowy Rok wchodzi z nadzieją, że pokona nałóg, wróci do normalnego życia i na plan filmowy. Wiele wskazuje na to, że tym razem jej się uda! więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.