Reklama
  • Wtorek, 29 listopada 2016 (14:00)

    Natalia Kukulska. Jak to będzie bez babci...

Trudne chwile w rodzinie Natalii Kukulskiej. Niespodziewanie zmarła jej ukochana babcia Halina. To ona przez 36 lat zastępowała Natalii mamę...

Wieczorem, 20 września Natalia Kukulska (40) jak zwykle ucałowała swoją najdroższą babcię Halinę na dobranoc. Obie życzyły sobie miłej nocy. Rano, szykując dzieci do szkoły, trochę zaniepokoiła się, że babcia nie wstaje na śniadanie. Zajrzała do jej pokoju. Ale babcia nie odpowiedziała już na jej wołanie.

Reklama

Halina Szmeterling odeszła tak jak żyła, nie wadząc nikomu, spokojnie, we śnie. Chociaż wiek, 92 lata, mógł dawać powody do niepokoju, Natalia Kukulska (40) i jej bliscy byli dobrej myśli. Jeszcze w lipcu całą rodziną świętowali 92. rocznicę urodzin babci. Czuła się dobrze i bardzo cieszyła na myśl, że wnuczka w styczniu po raz trzeci zostanie mamą.

Wiadomość o narodzinach kolejnego potomka rodu Kukulskich zawsze dodawała babci skrzydeł.

Kiedy na świat przychodziły dzieci pani Natalii, Jasiek (16) i Anulka (11), babcia w jakiś tajemniczy sposób młodniała, wstępowały w nią nowe siły, chęć życia. Jeżeli trapiły ją jakieś dolegliwości, to ustępowały. Pani Halina miała astmę, problemy z krążeniem i nadciśnienie.

Po udarze lekarze uspokajali, że wszystko jest pod kontrolą. Żyła w spokoju pod najlepszą opieką. W domu w Komorowie miała swój pokój, w którym często przesiadywała z przyjaciółmi. Ciepła, serdeczna, o wielkiej kulturze osobistej.

– Nie wyobrażam sobie domu bez babci – mówiła Natalia Kukulska. Nazywała ją pieszczotliwie „babcio-mamą”, bo zastąpiła jej zmarłą w katastrofie lotniczej mamę, Annę Jantar (†30). Śmierć babci Halinki załamała artystkę. Nie była przygotowana na tak nagłe rozstanie. Jednak ma zawodowe zobowiązania. Nie może zrezygnować z udziału w „The Voice of Poland”.

– Koncerty na żywo będą dopiero w listopadzie, Natalia nie ma w planach ich odwołania – mówi nam Monika Małyszek, jej menedżerka. Na pewno artystka w kolejnych miesiącach będzie potrzebowała ogromnego wsparcia psychicznego. Na szczęście może liczyć na męża i dzieci.

Świat & Ludzie

Zobacz również

  • W Nowy Rok wchodzi z nadzieją, że pokona nałóg, wróci do normalnego życia i na plan filmowy. Wiele wskazuje na to, że tym razem jej się uda! więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.