Reklama
  • Poniedziałek, 13 lutego (15:05)

    Piotr Fronczewski pożegnał mamę

W ostatnich latach opiekował się wiekową mamą i traktował to jak rekolekcje.

Miała 104 lata i była najważniejszą kobietą w życiu aktora. Bogna Fronczewska odeszła kilka dni temu. Piotr Fronczewski (70) bardzo to przeżywa. Mama od sześciu lat mieszkała z nim i jego żoną Ewą. Aktor wspomina matkę niezwykle ciepło, w dzieciństwie zawsze stawała w jego obronie.

Reklama

– Do dziś pamiętam jej sukienki i spódnice, których się trzymałem. Była dla mnie kimś czułym, delikatnym, subtelnym. Ufałem jej bezgranicznie i to się właściwie nie zmieniło. To chyba jedyna osoba na świecie, której nigdy nie okłamałem – wspominał aktor w ostatnim wywiadzie rzece „Ja, Fronczewski”. Pani Bogna bardzo długo cieszyła się doskonałą kondycją. Do syna zdecydowała się przeprowadzić dopiero, kiedy w wieku 98 lat, po złamaniu nogi, potrzebowała rehabilitacji i opieki. Aktorowi nawet do głowy nie przyszło, żeby ją oddać do domu spokojnej starości.

– Mama jest z nami, jest tak, jak powinno być – mówił wtedy. Początkowo aktor obawiał się, że zajmowanie się osobą dobiegającą setki go przerośnie. – Bardzo się bałem, ale cieszę się, że nie zrejterowałem, że nie ominąłem tego ważnego etapu w moim życiu. To są rekolekcje, jakich nie doświadczymy w żadnym kościele – podkreślał Piotr. Nie ukrywał też, że bez pomocy żony Ewy, z którą jest związany od ponad 40 lat, nie poradziłby sobie. Tak, jak oni nie poradziliby sobie bez babci w wychowaniu dwóch córek, Magdaleny i Katarzyny.

– To jest niezwykłe i cenne doświadczenie. Kiedy rano pomagam jej usiąść, podaję śniadanie, przytulam na dzień dobry. To jest stan, którego nie potrafię opisać. Trzymając ją w ramionach, mam przecież świadomość, że wziąłem się z niej. Dalej nie ma już słów. Jest tylko bliskość – opowiadał. – Dziś spłacam dług za jej dobroć, poświęcenie, za te wszystkie lata, gdy była dla mnie oparciem. Starałem się jej nigdy nie zawieść, chociaż nie zawsze mi się udawało – mówił z czułością o mamie Fronczewski.

Dobry Tydzień

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.